Komitet (Europejska grupa parlamentarna)
Procent
Mandaty
     Platforma Obywatelska RP (EPP)
32.13 %
19
     Prawo i Sprawiedliwość (ECR)
31.78 %
19
     Sojusz Lewicy Demokratycznej – Unia Pracy (S&D)
9.44 %
5
     Nowa Prawica – Janusza Korwin-Mikke
7.15 %
4
     Polskie Stronnictwo Ludowe (EPP)
6.80 %
4
     Solidarna Polska Zbigniewa Ziobro (EFD)
3.98 %
0
     Europa Plus – Twój Ruch (S&D)
3.58 %
0
     Polska Razem Jarosława Gowina (ECR)
3.16 %
0
     Ruch Narodowy
1.40 %
0
     Partia Zieloni
0.32 %
0
     Demokracja Bezpośrednia
0.23 %
0
     Samoobrona
0.04 %
0
Frekwencja: 23.82 %
Europejska grupa parlamentarna
Mandaty
     Europejska Partia Ludowa (Chrześcijańscy Demokraci) (EPP)
213
     Postępowy Sojusz Socjalistów i Demokratów (S&D)
191
     Porozumienie Liberałów i Demokratów na rzecz Europy (ALDE)
64
     Zieloni – Wolny Sojusz Europejski (Greens/EFA)
52
     Europejscy Konserwatyści i Reformatorzy (ECR)
46
     Zjednoczona Lewica Europejska – Nordycka Zielona Lewica (GUE/NGL)
42
     Niezrzeszeni
41
     Europa Wolności i Demokracji (EFD)
38
     Inne partie
64

Lista europosłów:

PO:

1. Michał Boni
2. Jerzy Buzek
3. Róża Thun
4. Danuta Huebner
5. Danuta Jazłowiecka
6. Agnieszka Kozłowska-Rajewicz
7. Barbara Kudrycka
8. Janusz Lewandowski
9. Elżbieta Łukacijewska
10. Jan Olbrycht
11. Julia Pitera
12. Marek Plura
13. Dariusz Rosati
14. Jacek Saryusz-Wolski
15. Adam Szejfeld
16. Jarosław Wałęsa
17. Bogdan Wenta
18. Bogdan Zdrojewski
19. Tadeusz Zwiefka

PiS:

1. Ryszard Czarnecki
2. Andrzej Duda
3. Anna Fotyga
4. Beata Gosiewska
5. Marek Grubarczyk
6. Dawid Jackiewicz
7. Marek Jurek
8. Karol Karski
9. Zdzisław Krasnodębski
10. Zbigniew Kuźmiuk
11. Ryszard Legutko
12. Stanisław Ożóg
13. Bolesław Piecha
14. Mirosław Piotrowski
15. Tomasz Poręba
16. Kazimierz Michał Ujazdowski
17. Jadwiga Wiśniewska
18. Janusz Wojciechowski
19. Kosma Tadeusz Złotowski

SLD-UP:

1. Lidia Geringer de Oedenberg
2. Adam Gierek
3. Bogusław Liberadzki
4. Krystyna Łybacka
5. Janusz Zemke

NP-JKM:

1. Robert Iwaszkiewicz
2. Janusz Korwin-Mikke
3. Michał Marusik
4. Stanisław Żółtek

PSL:

1. Andrzej Grzyb
2. Krzysztof Hetman
3. Jarosław Kalinowski
4. Czesław Siekierski