Wybory / Węgry
Wybory parlamentarne 2026
| Listy krajowe | Okręgi jednomandatowe | Razem | |||
|---|---|---|---|---|---|
| Procent | Mandaty | Mandaty | Mandaty | Zmiana | |
| Tisza | 53.18 | 45 | 96 | 141 | — |
| Fidesz-KDNP | 38.61 | 42 | 10 | 52 | -83 |
| MHM | 5.63 | 6 | 0 | 6 | =0 |
| DK | 1.10 | 0 | 0 | 0 | -15 |
| MKKP | 0.82 | 0 | 0 | 0 | =0 |
| Mniejszości narodowe | 0.66 | 0 | — | 0 | -1 |
| Niezależni | — | — | 0 | 0 | =0 |
| Pozostałe | — | — | 0 | 0 | -10 |
Frekwencja
Próg wyborczy
Wybory parlamentarne 2022
| Listy krajowe | Okręgi jednomandatowe | Razem | |||
|---|---|---|---|---|---|
| Procent | Mandaty | Mandaty | Mandaty | Zmiana | |
| Fidesz–KDNP | 54.1 | 48 | 87 | 135 | +2 |
| Egységben Magyarországért | 34.4 | 38 | 19 | 57 | — |
| Mi Hazánk | 5.9 | 6 | 0 | 6 | — |
| MKKP | 3.3 | 0 | 0 | 0 | =0 |
| MEMO | 1.0 | 0 | 0 | 0 | — |
| NÉP | 0.7 | 0 | 0 | 0 | — |
| MNOÖ | 0.4 | 1 | 0 | 1 | =0 |
| Sojusz Lewicy | — | 0 | 0 | 0 | — |
| Samorząd Narodowości Chorwackiej | 0.0 | 0 | 0 | 0 | =0 |
| Samorząd Narodowości Słowackiej | 0.0 | 0 | 0 | 0 | =0 |
| Samorząd Narodowości Rusińskiej | 0.0 | 0 | 0 | 0 | =0 |
| Samorząd Narodowości Rumuńskiej | 0.0 | 0 | 0 | 0 | — |
| Samorząd Narodowości Serbskiej | 0.0 | 0 | 0 | 0 | =0 |
| Samorząd Narodowości Ukraińskiej | 0.0 | 0 | 0 | 0 | =0 |
| Samorząd Narodowości Polskiej | 0.0 | 0 | 0 | 0 | =0 |
| Samorząd Narodowości Greckiej | 0.0 | 0 | 0 | 0 | — |
| Samorząd Narodowości Słoweńskiej | 0.0 | 0 | 0 | 0 | =0 |
| Samorząd Narodowości Ormiańskiej | 0.0 | 0 | 0 | 0 | =0 |
| Samorząd Narodowości Bułgarskiej | 0.0 | 0 | 0 | 0 | =0 |
| Prawdziwie Demokratyczna Partia | — | 0 | 0 | 0 | — |
| Obywatelska Odpowiedź | — | 0 | 0 | 0 | — |
| Nasza Partia – IMA | — | 0 | 0 | 0 | — |
| Partia Zielonych | — | 0 | 0 | 0 | — |
| Demokratyczna Organizacja Ubogich i Pracowników | — | 0 | 0 | 0 | — |
| Węgierska Partia Liberalna | — | 0 | 0 | 0 | — |
| Niezależni | — | 0 | 0 | 0 | -1 |
Frekwencja
Próg wyborczy
System wyborczy
System mieszany. 106 mandatów obsadzano w JOW w jednej turze większością względną, a 93 z zamkniętych list krajowych. Do wyniku list dodawano głosy kompensacyjne z JOW: głosy oddane na przegranych kandydatów oraz nadwyżkę głosów zwycięzców ponad liczbę potrzebną do wygranej. Po przyznaniu ewentualnych preferencyjnych mandatów listom narodowościowym pozostałe mandaty listowe dzielono metodą D’Hondta.
Wybory parlamentarne 2018
| Listy krajowe | Okręgi jednomandatowe | Razem | |||
|---|---|---|---|---|---|
| Procent | Mandaty | Mandaty | Mandaty | Zmiana | |
| Fidesz–KDNP | 49.3 | 42 | 91 | 133 | =0 |
| Jobbik | 19.1 | 25 | 1 | 26 | +3 |
| MSZP–Párbeszéd | 11.9 | 12 | 8 | 20 | — |
| LMP | 7.1 | 7 | 1 | 8 | +3 |
| DK | 5.4 | 6 | 3 | 9 | — |
| Momentum | 3.1 | 0 | 0 | 0 | — |
| MKKP | 1.7 | 0 | 0 | 0 | — |
| Együtt | 0.7 | 0 | 1 | 1 | — |
| MNOÖ | 0.5 | 1 | 0 | 1 | +1 |
| Munkáspárt | 0.3 | 0 | 0 | 0 | =0 |
| Család Párt | 0.2 | 0 | 0 | 0 | — |
| MIÉP | 0.1 | 0 | 0 | 0 | — |
| Sportos és Egészséges Magyarországért | 0.1 | 0 | 0 | 0 | =0 |
| Samorząd Narodowości Romskiej | 0.1 | 0 | 0 | 0 | =0 |
| Tenni Akarás Mozgalom | 0.1 | 0 | 0 | 0 | — |
| Romska Partia Węgier | 0.1 | 0 | 0 | 0 | =0 |
| Wspólna Płaszczyzna | 0.1 | 0 | 0 | 0 | — |
| Dla Ubogich Węgrów | 0.1 | 0 | 0 | 0 | — |
| Partia Współpracy | 0.1 | 0 | 0 | 0 | — |
| Iránytű | 0.0 | 0 | 0 | 0 | — |
| Samorząd Narodowości Chorwackiej | 0.0 | 0 | 0 | 0 | =0 |
| Partia Porządku | 0.0 | 0 | 0 | 0 | — |
| Partia Jedności | 0.0 | 0 | 0 | 0 | =0 |
| Partia Medete | 0.0 | 0 | 0 | 0 | — |
| Samorząd Narodowości Słowackiej | 0.0 | 0 | 0 | 0 | =0 |
| Demokratyczna Partia na rzecz Europejskich Chrześcijan Romskich | 0.0 | 0 | 0 | 0 | =0 |
| Partia Sieć | 0.0 | 0 | 0 | 0 | — |
| Samorząd Narodowości Rusińskiej | 0.0 | 0 | 0 | 0 | =0 |
| Krajowy Organ Romów na Węgrzech | 0.0 | 0 | 0 | 0 | — |
| Samorząd Narodowości Serbskiej | 0.0 | 0 | 0 | 0 | =0 |
| Samorząd Narodowości Ukraińskiej | 0.0 | 0 | 0 | 0 | =0 |
| Samorząd Narodowości Polskiej | 0.0 | 0 | 0 | 0 | =0 |
| Samorząd Narodowości Słoweńskiej | 0.0 | 0 | 0 | 0 | =0 |
| Krajowy Organ Kościołów Węgierskich | 0.0 | 0 | 0 | 0 | — |
| Samorząd Narodowości Ormiańskiej | 0.0 | 0 | 0 | 0 | =0 |
| Samorząd Narodowości Bułgarskiej | 0.0 | 0 | 0 | 0 | =0 |
| Partia Ojczyzny | — | 0 | 0 | 0 | — |
| Partia Demokratyczna | — | 0 | 0 | 0 | — |
| FKGP | — | 0 | 0 | 0 | =0 |
| Lendülettel | — | 0 | 0 | 0 | — |
| Miszep | — | 0 | 0 | 0 | — |
| Naprzód, Węgry! | — | 0 | 0 | 0 | — |
| Értünk Értetek | — | 0 | 0 | 0 | — |
| ÚMF | — | 0 | 0 | 0 | — |
| Nation and Peace | — | 0 | 0 | 0 | — |
| Ruch Nowoczesne Węgry | — | 0 | 0 | 0 | — |
| OP | — | 0 | 0 | 0 | — |
| SZP | — | 0 | 0 | 0 | — |
| Partia Demokratyczna dla Węgier | — | 0 | 0 | 0 | — |
| IMA | — | 0 | 0 | 0 | — |
| MINŐKP | — | 0 | 0 | 0 | — |
| NEEM | — | 0 | 0 | 0 | — |
| TAMP | — | 0 | 0 | 0 | — |
| EMMO | — | 0 | 0 | 0 | — |
| HHP | — | 0 | 0 | 0 | — |
| DMP | — | 0 | 0 | 0 | — |
| EP | — | 0 | 0 | 0 | =0 |
| JÓ ÚT MPP | — | 0 | 0 | 0 | — |
| AQP | — | 0 | 0 | 0 | =0 |
| ECDP | — | 0 | 0 | 0 | — |
| Everyone's Homeland | — | 0 | 0 | 0 | — |
| ERP | — | 0 | 0 | 0 | — |
| ÉBMP | — | 0 | 0 | 0 | — |
| Węgierska Unia Demokratyczna | — | 0 | 0 | 0 | — |
| OCP | — | 0 | 0 | 0 | — |
| KEDN | — | 0 | 0 | 0 | — |
| Opre Roma | — | 0 | 0 | 0 | — |
| MMM | — | 0 | 0 | 0 | — |
| FITIP | — | 0 | 0 | 0 | — |
| JMP | — | 0 | 0 | 0 | — |
| Narodowi Zieloni | — | 0 | 0 | 0 | — |
| Partia Tlen | — | 0 | 0 | 0 | — |
| Ruch Obywatelski | — | 0 | 0 | 0 | — |
| KPP | — | 0 | 0 | 0 | — |
| HAM | — | 0 | 0 | 0 | — |
| NOP | — | 0 | 0 | 0 | =0 |
| EU Alternative | — | 0 | 0 | 0 | — |
| Niezależni | — | 0 | 1 | 1 | +1 |
Frekwencja
Próg wyborczy
System wyborczy
System mieszany. 106 mandatów obsadzano w JOW w jednej turze większością względną, a 93 z zamkniętych list krajowych. Do wyniku list dodawano głosy kompensacyjne z JOW: głosy oddane na przegranych kandydatów oraz nadwyżkę głosów zwycięzców ponad liczbę potrzebną do wygranej. Po przyznaniu ewentualnych preferencyjnych mandatów listom narodowościowym pozostałe mandaty listowe dzielono metodą D’Hondta.
Uwagi
Po raz pierwszy lista narodowościowa zdobyła preferencyjny mandat; otrzymała go niemiecka mniejszość narodowa.
Wybory parlamentarne 2014
| Listy krajowe | Okręgi jednomandatowe | Razem | |||
|---|---|---|---|---|---|
| Procent | Mandaty | Mandaty | Mandaty | Zmiana | |
| Fidesz–KDNP | 44.9 | 37 | 96 | 133 | +132 |
| Összefogás | 25.6 | 28 | 10 | 38 | — |
| Jobbik | 20.2 | 23 | 0 | 23 | -24 |
| LMP | 5.3 | 5 | 0 | 5 | -11 |
| Munkáspárt | 0.6 | 0 | 0 | 0 | =0 |
| Haza Nem Eladó Mozgalom | 0.5 | 0 | 0 | 0 | — |
| Seres Mária Szövetségesei | 0.4 | 0 | 0 | 0 | — |
| Partia Zielonych | 0.4 | 0 | 0 | 0 | — |
| Socjaldemokratyczna Węgierska Partia Obywatelska | 0.3 | 0 | 0 | 0 | — |
| Együtt 2014 | 0.3 | 0 | 0 | 0 | — |
| Sportos és Egészséges Magyarországért | 0.2 | 0 | 0 | 0 | — |
| MNOÖ | 0.2 | 0 | 0 | 0 | — |
| Ludowa Partia Wspólnoty Sprawiedliwości Społecznej | 0.2 | 0 | 0 | 0 | — |
| Demokratyczna Wspólnota Dobrobytu i Wolności | 0.2 | 0 | 0 | 0 | — |
| Romska Partia Węgier | 0.2 | 0 | 0 | 0 | — |
| FKGP | 0.2 | 0 | 0 | 0 | =0 |
| Partia Jedności | 0.1 | 0 | 0 | 0 | =0 |
| Samorząd Narodowości Romskiej | 0.1 | 0 | 0 | 0 | — |
| ÉLŐLÁNC | — | 0 | 0 | 0 | — |
| Partia Nowy Wymiar | 0.0 | 0 | 0 | 0 | — |
| Partia Nowe Węgry | 0.0 | 0 | 0 | 0 | — |
| Samorząd Narodowości Chorwackiej | 0.0 | 0 | 0 | 0 | — |
| Samorząd Narodowości Słowackiej | 0.0 | 0 | 0 | 0 | — |
| Samorząd Narodowości Rusińskiej | 0.0 | 0 | 0 | 0 | — |
| Samorząd Narodowości Rumuńskiej | 0.0 | 0 | 0 | 0 | — |
| Samorząd Narodowości Ukraińskiej | 0.0 | 0 | 0 | 0 | — |
| Samorząd Narodowości Serbskiej | 0.0 | 0 | 0 | 0 | — |
| Samorząd Narodowości Słoweńskiej | 0.0 | 0 | 0 | 0 | — |
| Samorząd Narodowości Ormiańskiej | 0.0 | 0 | 0 | 0 | — |
| Grecy na Węgrzech | 0.0 | 0 | 0 | 0 | — |
| Samorząd Narodowości Polskiej | 0.0 | 0 | 0 | 0 | — |
| Samorząd Narodowości Bułgarskiej | 0.0 | 0 | 0 | 0 | — |
| FKGP–MIÉP | — | 0 | 0 | 0 | — |
| 4K! | — | 0 | 0 | 0 | — |
| MGP | — | 0 | 0 | 0 | — |
| EP | — | 0 | 0 | 0 | — |
| MSZDP | — | 0 | 0 | 0 | =0 |
| MSZDP | — | 0 | 0 | 0 | =0 |
| SZEM-NŐPÁRT | — | 0 | 0 | 0 | — |
| TEMPO | — | 0 | 0 | 0 | — |
| MDU | — | 0 | 0 | 0 | — |
| NEMZETI ÉRDEKÉRT | — | 0 | 0 | 0 | — |
| Demokratyczna Partia na rzecz Europejskich Chrześcijan Romskich | — | 0 | 0 | 0 | — |
| MACSEP | — | 0 | 0 | 0 | — |
| KMSZ | — | 0 | 0 | 0 | — |
| MCF | — | 0 | 0 | 0 | — |
| MRPP | — | 0 | 0 | 0 | — |
| Nemzeti Forr.Párt | — | 0 | 0 | 0 | — |
| Munkáspárt 2006 – Europejska Lewica | — | 0 | 0 | 0 | — |
| MKSZU | — | 0 | 0 | 0 | — |
| SZMP | — | 0 | 0 | 0 | — |
| AQP | — | 0 | 0 | 0 | — |
| A VÁLASZ | — | 0 | 0 | 0 | — |
| HATMAP | — | 0 | 0 | 0 | — |
| REND, SZABADSÁG | — | 0 | 0 | 0 | — |
| TBP | — | 0 | 0 | 0 | — |
| ÚGP | — | 0 | 0 | 0 | — |
| SZAVA | — | 0 | 0 | 0 | — |
| EGYIKSEM | — | 0 | 0 | 0 | — |
| KALÓZPÁRT | — | 0 | 0 | 0 | — |
| MAJP | — | 0 | 0 | 0 | — |
| NÉP | — | 0 | 0 | 0 | — |
| MEGÚJULÁSPÁRT | — | 0 | 0 | 0 | — |
| MNP | — | 0 | 0 | 0 | — |
| NOP | — | 0 | 0 | 0 | — |
| REND PÁRT | — | 0 | 0 | 0 | — |
| Niezależni | — | 0 | 0 | 0 | -1 |
Frekwencja
Próg wyborczy
System wyborczy
System mieszany. 106 mandatów obsadzano w JOW w jednej turze większością względną, a 93 z zamkniętych list krajowych. Do wyniku list dodawano głosy kompensacyjne z JOW: głosy oddane na przegranych kandydatów oraz nadwyżkę głosów zwycięzców ponad liczbę potrzebną do wygranej. Po przyznaniu ewentualnych preferencyjnych mandatów listom narodowościowym pozostałe mandaty listowe dzielono metodą D’Hondta.
Uwagi
Pierwsze wybory według nowego systemu: liczbę mandatów zmniejszono z 386 do 199, zniesiono II turę w JOW i wprowadzono jeden ogólnokrajowy poziom listowy.
Wybory parlamentarne 2010
| Listy krajowe | JOW (II tura) | Razem | |||
|---|---|---|---|---|---|
| Procent | Mandaty | Mandaty | Mandaty | Zmiana | |
| Fidesz–KDNP | 52.7 | 87 | 53 | 262 | +98 |
| MSZP | 19.3 | 28 | 2 | 59 | -127 |
| Jobbik | 16.7 | 26 | 0 | 47 | — |
| LMP | 7.5 | 5 | 0 | 16 | — |
| MDF | 2.7 | 0 | 0 | 0 | -11 |
| Fidesz–KDNP | — | 0 | 1 | 1 | -163 |
| Ruch Obywatelski | 0.9 | 0 | 0 | 0 | — |
| Munkáspárt | 0.1 | 0 | 0 | 0 | =0 |
| MSZDP | 0.1 | 0 | 0 | 0 | =0 |
| Partia Jedności | 0.1 | 0 | 0 | 0 | — |
| MIÉP | 0.0 | 0 | 0 | 0 | — |
| MDF–SZDSZ | — | 0 | 0 | 0 | — |
| Association for Somogy | — | 0 | 0 | 0 | -1 |
| MDF–Összefogás Megyénkért | — | 0 | 0 | 0 | — |
| Torgyán-Kisgazda-Koalíció | — | 0 | 0 | 0 | — |
| Green Left | — | 0 | 0 | 0 | — |
| Magyarok Egymásért Szövetsége | — | 0 | 0 | 0 | — |
| Forum Węgierskich Organizacji Cygańskich – Partia Współpracy Romskiej | — | 0 | 0 | 0 | — |
| FKGP | — | 0 | 0 | 0 | =0 |
| Niezależni | — | 0 | 1 | 1 | +1 |
Frekwencja - I tura
Frekwencja - II tura
Próg wyborczy
System wyborczy
Trójpoziomowy system mieszany. 176 mandatów obsadzano w JOW w maksymalnie dwóch turach. W I turze mandat wymagał ponad 50% głosów przy frekwencji przekraczającej 50%; w nierozstrzygniętych okręgach przeprowadzano II turę, w której wystarczała większość względna przy frekwencji ponad 25%. 152 mandaty przypisano listom terytorialnym w 20 okręgach i dzielono metodą Hagenbacha-Bischoffa; niewykorzystane mandaty przechodziły do puli krajowej. Co najmniej 58 mandatów kompensacyjnych dzielono z listy krajowej metodą D’Hondta na podstawie głosów niewykorzystanych w JOW i przy podziale mandatów terytorialnych. Frekwencja II tury dotyczyła okręgów z ponownym głosowaniem.
Wybory parlamentarne 2006
| Listy krajowe | JOW (II tura) | Razem | |||
|---|---|---|---|---|---|
| Procent | Mandaty | Mandaty | Mandaty | Zmiana | |
| MSZP | 43.2 | 71 | 64 | 186 | +8 |
| Fidesz–KDNP | 42.0 | 69 | 40 | 164 | — |
| SZDSZ | 6.5 | 4 | 3 | 18 | -1 |
| MSZP–SZDSZ | — | 0 | 2 | 6 | — |
| MDF | 5.0 | 2 | 0 | 11 | — |
| MIÉP–Jobbik | 2.2 | 0 | 0 | 0 | — |
| Association for Somogy | — | 0 | 1 | 1 | — |
| Munkáspárt | 0.4 | 0 | 0 | 0 | =0 |
| Centrum | 0.3 | 0 | 0 | 0 | — |
| Forum Organizacji Cygańskich – Partia Solidarności Romów | 0.1 | 0 | 0 | 0 | — |
| Partia Zielonych | 0.1 | 0 | 0 | 0 | — |
| Węgierska Partia Wiejska i Obywatelska | 0.1 | 0 | 0 | 0 | — |
| Fidesz–KDNP–MDF | — | 0 | 0 | 0 | — |
| MDF–Solidarity for Szabolcs County | — | 0 | 0 | 0 | — |
| Chrześcijańska Partia Demokratyczna | 0.0 | 0 | 0 | 0 | — |
| FKGP | 0.0 | 0 | 0 | 0 | =0 |
| FKGP | 0.0 | 0 | 0 | 0 | =0 |
| Sojusz Węgrów dla Węgrów | 0.0 | 0 | 0 | 0 | — |
| Munkáspárt 2006 | 0.0 | 0 | 0 | 0 | — |
| Ludzki Łańcuch dla Węgier | — | 0 | 0 | 0 | — |
| Węgierska Partia Emerytów–MDF | — | 0 | 0 | 0 | — |
| Węgierska Partia Emerytów | — | 0 | 0 | 0 | =0 |
| MSZDP | — | 0 | 0 | 0 | =0 |
| Sojusz Zielonych Demokratów | — | 0 | 0 | 0 | — |
| Létalap | — | 0 | 0 | 0 | — |
| Niezależni | — | 0 | 0 | 0 | =0 |
Frekwencja - I tura
Frekwencja - II tura
Próg wyborczy
System wyborczy
Trójpoziomowy system mieszany. 176 mandatów obsadzano w JOW w maksymalnie dwóch turach. W I turze mandat wymagał ponad 50% głosów przy frekwencji przekraczającej 50%; w nierozstrzygniętych okręgach przeprowadzano II turę, w której wystarczała większość względna przy frekwencji ponad 25%. 152 mandaty przypisano listom terytorialnym w 20 okręgach i dzielono metodą Hagenbacha-Bischoffa; niewykorzystane mandaty przechodziły do puli krajowej. Co najmniej 58 mandatów kompensacyjnych dzielono z listy krajowej metodą D’Hondta na podstawie głosów niewykorzystanych w JOW i przy podziale mandatów terytorialnych. Frekwencja II tury dotyczyła okręgów z ponownym głosowaniem.
Wybory parlamentarne 2002
| Listy krajowe | JOW (II tura) | Razem | |||
|---|---|---|---|---|---|
| Procent | Mandaty | Mandaty | Mandaty | Zmiana | |
| MSZP | 42.0 | 69 | 54 | 178 | +44 |
| Fidesz–MDF | 41.1 | 67 | 75 | 188 | — |
| SZDSZ | 5.6 | 4 | 2 | 19 | -5 |
| MIÉP | 4.4 | 0 | 0 | 0 | -14 |
| Centrum–KDNP | 3.9 | 0 | 0 | 0 | — |
| Munkáspárt | 2.2 | 0 | 0 | 0 | =0 |
| SZDSZ–MSZP | — | 0 | 0 | 1 | — |
| FKGP | 0.8 | 0 | 0 | 0 | -48 |
| Nowa Lewica | 0.1 | 0 | 0 | 0 | — |
| MSZP–MSZDP | — | 0 | 0 | 0 | — |
| Reformowana Partia Drobnych Rolników | 0.0 | 0 | 0 | 0 | — |
| MSZDP | 0.0 | 0 | 0 | 0 | =0 |
| Romska Partia Węgier | 0.0 | 0 | 0 | 0 | — |
| Partia Drobnych Rolników – Sojusz Drobnych Rolników | 0.0 | 0 | 0 | 0 | — |
| Węgierska Zjednoczona Partia Przedsiębiorców | 0.0 | 0 | 0 | 0 | — |
| Partia Zielonych Węgier | — | 0 | 0 | 0 | =0 |
| Partia Interesu Węgierskiego | — | 0 | 0 | 0 | — |
| Union for Solidarity | — | 0 | 0 | 0 | — |
| Węgierska Partia Emerytów | — | 0 | 0 | 0 | — |
| MSZMP | — | 0 | 0 | 0 | =0 |
| Obywatelska Partia Demokratyczna Przeciw Korupcji | — | 0 | 0 | 0 | — |
| Demokratyczna Partia Romska | — | 0 | 0 | 0 | — |
| Niezależna Węgierska Partia Demokratyczna | — | 0 | 0 | 0 | — |
| Niezależni | — | 0 | 0 | 0 | -1 |
Frekwencja - I tura
Frekwencja - II tura
Próg wyborczy
System wyborczy
Trójpoziomowy system mieszany. 176 mandatów obsadzano w JOW w maksymalnie dwóch turach. W I turze mandat wymagał ponad 50% głosów przy frekwencji przekraczającej 50%; w nierozstrzygniętych okręgach przeprowadzano II turę, w której wystarczała większość względna przy frekwencji ponad 25%. 152 mandaty przypisano listom terytorialnym w 20 okręgach i dzielono metodą Hagenbacha-Bischoffa; niewykorzystane mandaty przechodziły do puli krajowej. Co najmniej 58 mandatów kompensacyjnych dzielono z listy krajowej metodą D’Hondta na podstawie głosów niewykorzystanych w JOW i przy podziale mandatów terytorialnych. Frekwencja II tury dotyczyła okręgów z ponownym głosowaniem.
Wybory parlamentarne 1998
| Listy krajowe | JOW (II tura) | Razem | |||
|---|---|---|---|---|---|
| Procent | Mandaty | Mandaty | Mandaty | Zmiana | |
| MSZP | 32.9 | 50 | 54 | 134 | -75 |
| Fidesz | 29.5 | 48 | 89 | 148 | +128 |
| FKGP | 13.2 | 22 | 12 | 48 | +22 |
| SZDSZ | 7.6 | 5 | 2 | 24 | -45 |
| MIÉP | 5.5 | 3 | 0 | 14 | +14 |
| Munkáspárt | 4.0 | 0 | 0 | 0 | =0 |
| MDF | 2.8 | 0 | 17 | 17 | -21 |
| KDNP | 2.3 | 0 | 0 | 0 | -22 |
| Węgierska Demokratyczna Partia Ludowa | 1.3 | 0 | 0 | 0 | — |
| Nowy Sojusz dla Węgier | 0.5 | 0 | 0 | 0 | — |
| Unia dla Węgier | 0.2 | 0 | 0 | 0 | — |
| Forum Mniejszości Narodowych | 0.1 | 0 | 0 | 0 | — |
| MSZDP | 0.1 | 0 | 0 | 0 | =0 |
| Węgierska Partia Socjalno-Zielona | 0.1 | 0 | 0 | 0 | — |
| Partia Przedsiębiorców | 0.1 | 0 | 0 | 0 | — |
| Sojusz Niezależnych Obywateli | — | 0 | 0 | 0 | — |
| Partia Zielonych Węgier | — | 0 | 0 | 0 | =0 |
| Stowarzyszenie Niezależnych | — | 0 | 0 | 0 | — |
| Social Coalition for Humanitarian Politics | — | 0 | 0 | 0 | — |
| MSZDP | — | 0 | 0 | 0 | =0 |
| MSZMP | — | 0 | 0 | 0 | =0 |
| Partia Kobiet | — | 0 | 0 | 0 | — |
| Węgierska Demokratyczna Partia Romska | — | 0 | 0 | 0 | — |
| Węgierski Sojusz Dobrobytu | — | 0 | 0 | 0 | — |
| Węgierska Partia Ludowa | — | 0 | 0 | 0 | — |
| Partia Mieszkańców Ziemi, Życia, Sprawiedliwości, Pokoju i Wolności | — | 0 | 0 | 0 | — |
| Niezależni | — | 0 | 1 | 1 | +1 |
Frekwencja - I tura
Frekwencja - II tura
Próg wyborczy
System wyborczy
Trójpoziomowy system mieszany. 176 mandatów obsadzano w JOW w maksymalnie dwóch turach. W I turze mandat wymagał ponad 50% głosów przy frekwencji przekraczającej 50%; w nierozstrzygniętych okręgach przeprowadzano II turę, w której wystarczała większość względna przy frekwencji ponad 25%. 152 mandaty przypisano listom terytorialnym w 20 okręgach i dzielono metodą Hagenbacha-Bischoffa; niewykorzystane mandaty przechodziły do puli krajowej. Co najmniej 58 mandatów kompensacyjnych dzielono z listy krajowej metodą D’Hondta na podstawie głosów niewykorzystanych w JOW i przy podziale mandatów terytorialnych. Frekwencja II tury dotyczyła okręgów z ponownym głosowaniem.
Wybory parlamentarne 1994
| Listy krajowe | JOW (II tura) | Razem | |||
|---|---|---|---|---|---|
| Procent | Mandaty | Mandaty | Mandaty | Zmiana | |
| MSZP | 33.0 | 53 | 147 | 209 | +176 |
| SZDSZ | 19.7 | 28 | 16 | 69 | -23 |
| MDF | 11.7 | 18 | 5 | 38 | -126 |
| FKGP | 8.8 | 14 | 1 | 26 | -18 |
| KDNP | 7.0 | 5 | 3 | 22 | +1 |
| Fidesz | 7.0 | 7 | 0 | 20 | -1 |
| Munkáspárt | 3.2 | 0 | 0 | 0 | — |
| Partia Republikańska | 2.5 | 0 | 0 | 0 | — |
| Sojusz Agrarny | 2.1 | 0 | 1 | 1 | =0 |
| MIÉP | 1.6 | 0 | 0 | 0 | — |
| VP–ASZ–SZDSZ–Fidesz | — | 0 | 1 | 1 | — |
| MSZDP | 0.9 | 0 | 0 | 0 | =0 |
| Zjednoczona Partia Drobnych Rolników | 0.8 | 0 | 0 | 0 | — |
| Liberalny Sojusz Obywatelski – Partia Przedsiębiorców | 0.6 | 0 | 0 | 0 | — |
| Narodowy Sojusz Demokratyczny | 0.5 | 0 | 0 | 0 | — |
| Partia Zielonych Węgier | 0.2 | 0 | 0 | 0 | =0 |
| Kompromisowa Niezależna Partia Drobnych Rolników | 0.1 | 0 | 0 | 0 | — |
| ASZ–SZDSZ | — | 0 | 0 | 0 | — |
| SZDSZ–KP | — | 0 | 0 | 0 | — |
| Partia Konserwatywna | 0.0 | 0 | 0 | 0 | — |
| Zielona Alternatywa | 0.0 | 0 | 0 | 0 | — |
| Partia Rynku | 0.0 | 0 | 0 | 0 | — |
| Partia Solidarności Romskiej | — | 0 | 0 | 0 | — |
| Partia Koalicji Demokratycznej | — | 0 | 0 | 0 | — |
| Narodowy Sojusz Rodzin Węgierskich | — | 0 | 0 | 0 | — |
| Historyczna Niezależna Partia Drobnych Rolników | — | 0 | 0 | 0 | — |
| VP–Fidesz | — | 0 | 0 | 0 | — |
| Partia Emerytów | — | 0 | 0 | 0 | — |
| MSZDP | — | 0 | 0 | 0 | =0 |
| Partia Demokratyczna | — | 0 | 0 | 0 | — |
| EKGP–KDNP | — | 0 | 0 | 0 | — |
| MSZMP | — | 0 | 0 | 0 | =0 |
| Partia Interesu Węgierskiego | — | 0 | 0 | 0 | — |
| Unia Węgierskich Biomedyków | — | 0 | 0 | 0 | — |
| Narodowa Partia Węgierskich Matek | — | 0 | 0 | 0 | — |
| Koalicja Wyborcza dla Węgrów | — | 0 | 0 | 0 | — |
| Partia na rzecz Historycznych Węgier | — | 0 | 0 | 0 | — |
| Węgierska Partia Bezrobotnych | — | 0 | 0 | 0 | — |
| Ruch Sił Narodowych | — | 0 | 0 | 0 | — |
| Niezależna Węgierska Partia Demokratyczna | — | 0 | 0 | 0 | =0 |
| Niezależni | — | 0 | 0 | 0 | -6 |
Frekwencja - I tura
Frekwencja - II tura
Próg wyborczy
System wyborczy
Trójpoziomowy system mieszany. 176 mandatów obsadzano w JOW w maksymalnie dwóch turach. W I turze mandat wymagał ponad 50% głosów przy frekwencji przekraczającej 50%; w nierozstrzygniętych okręgach przeprowadzano II turę, w której wystarczała większość względna przy frekwencji ponad 25%. 152 mandaty przypisano listom terytorialnym w 20 okręgach i dzielono metodą Hagenbacha-Bischoffa; niewykorzystane mandaty przechodziły do puli krajowej. Co najmniej 58 mandatów kompensacyjnych dzielono z listy krajowej metodą D’Hondta na podstawie głosów niewykorzystanych w JOW i przy podziale mandatów terytorialnych. Frekwencja II tury dotyczyła okręgów z ponownym głosowaniem.
Wybory parlamentarne 1990
| Listy krajowe | JOW (II tura) | Razem | |||
|---|---|---|---|---|---|
| Procent | Mandaty | Mandaty | Mandaty | Zmiana | |
| MDF | 24.7 | 40 | 111 | 164 | — |
| SZDSZ | 21.4 | 34 | 35 | 92 | — |
| FKGP | 11.7 | 16 | 11 | 44 | — |
| MSZP | 10.9 | 14 | 1 | 33 | — |
| Fidesz | 8.9 | 8 | 1 | 21 | — |
| KDNP | 6.5 | 8 | 3 | 21 | — |
| MSZMP | 3.7 | 0 | 0 | 0 | — |
| MSZDP | 3.5 | 0 | 0 | 0 | — |
| Sojusz Agrarny | 3.1 | 0 | 1 | 1 | — |
| SZDSZ–Fidesz | — | 0 | 2 | 2 | — |
| Partia Przedsiębiorców | 1.9 | 0 | 0 | 0 | — |
| Patriotyczna Koalicja Wyborcza | 1.9 | 0 | 0 | 0 | — |
| ASZ–SZFV | — | 0 | 1 | 1 | — |
| KDNP–Fidesz–SZDSZ | — | 0 | 1 | 1 | — |
| Węgierska Partia Ludowa | 0.8 | 0 | 0 | 0 | — |
| Partia Zielonych Węgier | 0.4 | 0 | 0 | 0 | — |
| Narodowa Partia Drobnych Rolników i Obywatelska | 0.2 | 0 | 0 | 0 | — |
| Chrześcijańska Koalicja Komitatu Somogy | 0.1 | 0 | 0 | 0 | — |
| Węgierska Partia Spółdzielcza i Agrarna | 0.1 | 0 | 0 | 0 | — |
| Partia Wolności | 0.1 | 0 | 0 | 0 | — |
| Tedisz–Fédisz | — | 0 | 0 | 0 | — |
| Węgierska Partia Niepodległości | 0.0 | 0 | 0 | 0 | — |
| ASZ–HVK | — | 0 | 0 | 0 | — |
| Sojusz na rzecz Wsi i Prowincji | — | 0 | 0 | 0 | — |
| MSZP–ASZ | — | 0 | 0 | 0 | — |
| Holy Crown Society | — | 0 | 0 | 0 | — |
| Partia Pokoleń, Partia Emerytów i Rodzin | — | 0 | 0 | 0 | — |
| MSZP–HVK | — | 0 | 0 | 0 | — |
| Sojusz na rzecz Ochrony Przyrody i Społeczeństwa | — | 0 | 0 | 0 | — |
| Węgierska Robotnicza Demokratyczna Partia Centrum | — | 0 | 0 | 0 | — |
| Partia dla Wiejskich Węgier | — | 0 | 0 | 0 | — |
| Socjaldemokratyczna Partia Węgierskich Romów | — | 0 | 0 | 0 | — |
| Partia Ludów Orientu | — | 0 | 0 | 0 | — |
| Niezależna Węgierska Partia Demokratyczna | 0.1 | 0 | 0 | 0 | — |
| Niezależna Partia Socjaldemokratyczna | — | 0 | 0 | 0 | — |
| Niezależni | — | 0 | 4 | 6 | — |
Frekwencja - I tura
Frekwencja - II tura
Próg wyborczy
System wyborczy
Trójpoziomowy system mieszany. 176 mandatów obsadzano w JOW w maksymalnie dwóch turach. W I turze mandat wymagał ponad 50% głosów przy frekwencji przekraczającej 50%; w nierozstrzygniętych okręgach przeprowadzano II turę, w której wystarczała większość względna przy frekwencji ponad 25%. 152 mandaty przypisano listom terytorialnym w 20 okręgach i dzielono metodą Hagenbacha-Bischoffa; niewykorzystane mandaty przechodziły do puli krajowej. Co najmniej 58 mandatów kompensacyjnych dzielono z listy krajowej metodą D’Hondta na podstawie głosów niewykorzystanych w JOW i przy podziale mandatów terytorialnych. Frekwencja II tury dotyczyła okręgów z ponownym głosowaniem.
Uwagi
Pierwsze wielopartyjne wybory parlamentarne po zmianie ustroju. Próg listowy wynosił wtedy 4%; od kolejnych wyborów został podniesiony do 5%.
Wybory do PE 2024
| L.głosów | Procent | Mandaty | Zmiana | |
|---|---|---|---|---|
| Fidesz–KDNP | 2 048 211 | 44.8 | 11 | -2 |
| TISZA | 1 352 699 | 29.6 | 7 | — |
| DK–MSZP–Párbeszéd | 367 162 | 8.0 | 2 | — |
| Mi Hazánk | 306 404 | 6.7 | 1 | +1 |
| Momentum | 169 082 | 3.7 | 0 | -2 |
| MKKP | 163 960 | 3.6 | 0 | =0 |
| Jobbik | 45 404 | 1.0 | 0 | -1 |
| LMP | 39 646 | 0.9 | 0 | =0 |
| Partia Drugiej Ery Reform | 30 961 | 0.7 | 0 | — |
| Ludowa Partia Węgier dla Wszystkich | 29 285 | 0.6 | 0 | — |
| MEMO | 16 806 | 0.4 | 0 | — |
Frekwencja
Próg wyborczy
System wyborczy
System proporcjonalny w jednym ogólnokrajowym okręgu. Stosowano zamknięte listy, a mandaty dzielono metodą D’Hondta.
Wybory do PE 2019
| L.głosów | Procent | Mandaty | Zmiana | |
|---|---|---|---|---|
| Fidesz–KDNP | 1 824 220 | 52.6 | 13 | +1 |
| DK | 557 081 | 16.1 | 4 | +2 |
| Momentum | 344 512 | 9.9 | 2 | — |
| MSZP–Párbeszéd | 229 551 | 6.6 | 1 | — |
| Jobbik | 220 184 | 6.3 | 1 | -2 |
| Mi Hazánk | 114 156 | 3.3 | 0 | — |
| MKKP | 90 912 | 2.6 | 0 | — |
| LMP | 75 498 | 2.2 | 0 | -1 |
| Munkáspárt | 14 452 | 0.4 | 0 | — |
Frekwencja
Próg wyborczy
System wyborczy
System proporcjonalny w jednym ogólnokrajowym okręgu. Stosowano zamknięte listy, a mandaty dzielono metodą D’Hondta.
Wybory do PE 2014
| L.głosów | Procent | Mandaty | Zmiana | |
|---|---|---|---|---|
| Fidesz–KDNP | 1 193 991 | 51.5 | 12 | -2 |
| Jobbik | 340 287 | 14.7 | 3 | =0 |
| MSZP | 252 751 | 10.9 | 2 | -2 |
| DK | 226 086 | 9.8 | 2 | — |
| Együtt 2014–Párbeszéd Magyarországért | 168 076 | 7.2 | 1 | — |
| LMP | 116 904 | 5.0 | 1 | +1 |
| Haza Nem Eladó Mozgalom | 12 119 | 0.5 | 0 | — |
| Seres Mária Szövetségesei | 9 279 | 0.4 | 0 | — |
Frekwencja
Próg wyborczy
System wyborczy
System proporcjonalny w jednym ogólnokrajowym okręgu. Stosowano zamknięte listy, a mandaty dzielono metodą D’Hondta.
Wybory do PE 2009
| L.głosów | Procent | Mandaty | Zmiana | |
|---|---|---|---|---|
| Fidesz–KDNP | 1 632 309 | 56.4 | 14 | — |
| MSZP | 503 140 | 17.4 | 4 | -5 |
| Jobbik | 427 773 | 14.8 | 3 | — |
| MDF | 153 660 | 5.3 | 1 | =0 |
| LMP | 75 522 | 2.6 | 0 | — |
| SZDSZ | 62 527 | 2.2 | 0 | -2 |
| Munkáspárt | 27 817 | 1.0 | 0 | =0 |
| Roma Összefogás Párt | 13 431 | 0.5 | 0 | — |
Frekwencja
Próg wyborczy
System wyborczy
System proporcjonalny w jednym ogólnokrajowym okręgu. Stosowano zamknięte listy, a mandaty dzielono metodą D’Hondta.
Wybory do PE 2004
| L.głosów | Procent | Mandaty | Zmiana | |
|---|---|---|---|---|
| Fidesz | 1 457 750 | 47.4 | 12 | — |
| MSZP | 1 054 921 | 34.3 | 9 | — |
| SZDSZ | 237 908 | 7.7 | 2 | — |
| MDF | 164 025 | 5.3 | 1 | — |
| MIÉP | 72 203 | 2.4 | 0 | — |
| Munkáspárt | 56 221 | 1.8 | 0 | — |
| Węgierski Sojusz Narodowy | 20 226 | 0.7 | 0 | — |
| MSZDP | 12 196 | 0.4 | 0 | — |
Frekwencja
Próg wyborczy
System wyborczy
System proporcjonalny w jednym ogólnokrajowym okręgu. Stosowano zamknięte listy, a mandaty dzielono metodą D’Hondta.
Uwagi
Pierwsze wybory do Parlamentu Europejskiego po przystąpieniu Węgier do Unii Europejskiej.

System wyborczy
System mieszany. 106 mandatów obsadzano w JOW w jednej turze większością względną, a 93 z zamkniętych list krajowych. Do wyniku list dodawano głosy kompensacyjne z JOW: głosy oddane na przegranych kandydatów oraz nadwyżkę głosów zwycięzców ponad liczbę potrzebną do wygranej. Po przyznaniu ewentualnych preferencyjnych mandatów listom narodowościowym pozostałe mandaty listowe dzielono metodą D’Hondta.